Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlinebioires-blog blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | blog ekspercki
12721 odwiedzin | wpisów: 21, komentarzy: 0,
 

Zalety oraz wady przydomowych oczyszczalni ścieków

autor: bioires-blog blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Alternatywą dla tradycyjnych szamb, które niegdyś stanowiły rozwiązanie problemu oczyszczania odpadów komunalnych i gospodarczych, są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Warto wiedzieć, iż przy montażu przeprowadzonym w prawidłowy sposób mają one znacznie więcej zalet niż wad.

Zalety przydomowych oczyszczalni
Najważniejszą zaletą urządzeń tego typu jest to, iż ich używanie jest bardzo ekologiczne i nie zagraża środowisku. Kolejną, przyjemną dla nosa zaletą, przydomowych oczyszczalni ścieków jest niemożliwość wydostawania się brzydkich zapachów poza urządzenie. Materiały, z których są one wykonywane, posiadają wysoka jakość. Sprawia to, że są one odporne na różnego rodzaju czynniki, np. chemiczne czy atmosferyczne. Pozawala to ich producentom na udzielanie nawet kilkuletniej gwarancji.

Wady przydomowych oczyszczalni
Jeśli chodzi o pracę samego urządzenia, to jedyną wadą jest zamieranie baterii, w przypadku nieregularnego jej zasilania, więc koniecznie trzeba o tym pamiętać. Dodatkowo, należy nie zapominać, iż instalacje urządzenia powinni przeprowadzić fachowcy.

Więcej informacji na stronie: http://www.bioires.pl

Ścieki oraz sposoby ich oczyszczania

autor: bioires-blog blog budowlany - wyślij wiadomość ( wpis ) Dodaj wpis do ulubionych »

Ścieki to zużyte roztwory, ciecze lub zawiesiny, które odprowadzane są przez rurociągi do naturalnych odbiorników – cieków lub zbiorników wodnych, a także dołów gnilnych. Z powodu dużej szkodliwości ścieków, powinno się je poddawać oczyszczeniu, przed odprowadzeniem ich do naturalnego odbiornika.

Podział ścieków
Ścieki możemy klasyfikować przede wszystkim ze względu na ich pochodzenie oraz skład chemiczny. Główny podział przedstawia się w następujący sposób:
 • Ścieki bytowo-gospodarcze,
 • Ścieki przemysłowe,
 • Ścieki rolnicze,
 • Wody opadowe,
 • Wody podgrzane,
 • Ścieki komunalne.
W celu określenia poziomu zanieczyszczeń w ściekach używa się tzn. BZT. Skrót ten oznacza biochemiczne zapotrzebowanie tlenu, czyli ilość tlenu rozpuszczonego w wodzie, zużyta przez bakterie tlenowe w ciągu ściśle określonego czasu.

Metody oczyszczania ścieków
Metody, które stosuje się przy oczyszczaniu ścieków powinny być przemyślane. Ważne są małe koszty przy możliwie najwyższym stopniu oczyszczania. Dlatego też dobiera się najbardziej pasującą, w konkretnym przypadku, metodę:
 • Mechaniczną,
 • Chemiczną,
 • Biologiczną,
 • Mieszaną,
 • Dezynfekcję.
Więcej informacji na stronie: http://www.bioires.pl